TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI

 Ampermarket.com.tr 'den alınan bir ürünün hatalı ve ayıplı çıkması durumunda, ürünlerimizin paketlerinde herhangi bir hasar olmaması kaydıyla, koşulsuz iade gerçekleşir. İade işleminde koşullara göre ürünün yenisi gönderilir ya da ödenen bedel iade edilir.

 

Ampermarket.com.tr  tüketicilerinin güvenle alışverişini sağlamak amacı ve sağlık/hijyen koşulları nedeniyle, denenmiş/kullanılmış iç çamaşırları/kostümler ile paketi açılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesini kabul etmemektedir.

 

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi teslimat yerinden ayrılmadan önce paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. 

 

Ürün faturanız, paketin içerisinde yer almaktadır. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak, kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. 

Ürün faturası, iptal ve iadeler için muhakkak gereklidir. 

 

Orijinal ambalajı zarar görmüş, bozulmuş, açılmış, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde denenmiş, kullanılmış, kullanımdan dolayı zarar görmüş veya orjinal faturası bulunmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

Teslimattan sonraki 7(yedi) günü aşan sürelerde Cayma Hakkı'yla iade söz konusu değildir.

Müşteri, ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

 

İade Süreci

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7(yedi) iş günü içerisinde, iade talebinizi ve ürünle ilgili probleminizi web sitemizin "İletişim" bölümündeki form ya da [email protected] üzerinden e-mail ile bize iletebilirsiniz.

 

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilecek ve ardından tarafınıza bir yönlendirme e-maili iletilecektir, bu doğrultuda ürününüzü belirtilen adrese geri göndermeniz gerekmektedir. 

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

 

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir 'İADE FATURASI' ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri 'İADE FATURASI' kesilmediği takdirde tamamlanamamaktadır.

 

İade işleminiz onaylanmadan önce, tarafımızdan ürünle ilgili gerekli incelemeler yapılır.

Bu şartlar dahilinde iade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olduğu anlaşıldığı takdirde, iadeniz onaylanacak ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti de hesabınıza aktarılacaktır. Aksi takdirde, yapacağınız tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti size ait olacaktır.

 

İadeniz Onaylandıktan Sonra

İade onayınızı takip eden on gün içerisinde ürün bedelinizin geri ödemesi tarafınıza yapılır. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün bedeli, iade onayınızı takip eden 5 işgünü içerisinde geri ödenir.

 

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması ortalama iki hafta sürebilir. 

Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde geri ödenen tutarın bankaya devrinden sonraki süreçte yaşanabilecek olası gelişmeler tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup Ampermarket.com.tr 'nin sorumluluğu altında değildir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR